Policjanci kierowali na objazdy, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci kierowali na objazdy, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci w związku z zablokowaną drogą wskazując zmotoryzowanym objazdy, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 39 – latek wsiadł za kierownicę volkswagena pomimo, że w organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Jak się również okazało mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Kobylnica w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę po południu policjanci pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Objezierzem a Kruszyną. Droga w tym miejscu przez parę godzin była zablokowana. Mundurowi, aby zapewnić płynność ruchu wskazywali kierowcom objazdy.

 

Około godziny 19.00 w Suchorzu policjanci nakazali kierowcy volkswagena skręcić w lewo na drogę wojewódzka 209 w kierunku Sławna. Mężczyzna zignorował polecenie mundurowych, ominął ich i pojechał w kierunku Objezierza. Po chwili musiał się jednak zatrzymać ze względu na zablokowany radiowozem przejazd. Policjanci natychmiast podbiegli do volkswagena.

 

Jak się okazało samochodem kierował 39 – letni mieszkaniec gminy Kobylnica. Mężczyzna oświadczył, że śpieszy się i nie będzie jeździł objazdami. Po chwili powiedział także, że nie ma prawa jazdy. Dodatkowo w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Jak się okazało 39 – latek w organizmie miał 1,6 promila alkoholu.

 

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 39 – latek odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, za co grozi wysoka grzywna.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.