Nietrzeźwy chciał uniknąć kontroli został zatrzymany po pościgu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy chciał uniknąć kontroli został zatrzymany po pościgu

Data publikacji 20.05.2019

W sobotę o godzinie 08:00 policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą opla, który chciał uniknąć policyjnej kontroli i po tym gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekać. Już po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą uprawnień do kierowania.

W sobotę o godz. 08:00 na ul. Słowackiego policjanci prowadzili kontrolę trzeźwości. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego oplem, ten nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza ruchu drogowego i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący nie reagował na dawane przez mundurowych sygnały. Po chwili kierowca zatrzymał pojazd, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Policjanci pobiegli za nim i po krótkim pościgu obezwładnili go i zatrzymali, a następnie doprowadzili do radiowozu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości i tożsamość mężczyzny. Okazało się, że 40-latek ze Zgierza, który kierowała autem, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany na strzeżony parking, a 40-latek został zatrzymany i doprowadzony na pobliski komisariat Policji.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą uprawnień do kierowania.