Finał konkursu „Prewencja ale inaczej” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Finał konkursu „Prewencja ale inaczej”

Data publikacji 20.05.2019

W szkole w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to jubileuszowa, XX edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Przygotowując się do turnieju dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, poznają zagrożenia jakie niesie za sobą alkoholizm i narkomania. W finale drużyny rozwiązują testy wiedzy oraz sprawdzają swoje siły na torze przeszkód.

XX edycja turnieju „Prewencja, ale inaczej” odbyła się w miniony piątek (17.05.2019r.) w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie. Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży oraz profilaktyka. Dzięki przygotowaniom do turnieju dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, poznają zagrożenia jakie niesie za sobą alkoholizm i narkomania. Uczniowie oraz nauczyciele nawiązują kontakt ze swoimi dzielnicowymi, którzy przeprowadzają eliminacje gminne konkursu. W finale powiatowym udział wzięło 10 drużyn. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który podzielony był na trzy kategorie. Dodatkowe punkty mogli zdobyć na torze przeszkód, a także w konkurencji niespodziance – rzut ringiem do celu oraz piłkami do kosza.

W zmaganiach zwyciężyli uczniowie z Pomyska Wielkiego. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna ze szkoły w Niezabyszewie, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z Nakli. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie kom. Mariusz Grabowski, starosta powiatu bytowskiego Leszek Waszkiewicz, wicestarosta Roman Ramion, Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz, wiceburmistrz Bytowa Mateusz Oszmaniec, przewodniczący rady powiatu miejskiej w Bytowie Jan Treder, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Andrzej Hrycyna oraz dyrektor szkoły w Niezabyszewie Piotr Zaborowski.

Policjanci dziękują za pomoc w organizacji konkursu Starostwu Powiatowemu w Bytowie, Urzędowi Miejskiemu w Bytowie, a także dyrekcji i pracownikom szkoły w Niezabyszewie.

  • Wręczanie nagród uczestnikom
  • Wręczanie nagród uczestnikom
  • Wręczanie nagród uczestnikom