Wiadomości

Dwóch miało marihuanę, pozostali amfetaminę, wszyscy usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków

Data publikacji 20.05.2019

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech mężczyzn którzy mieli przy sobie środki odurzające. Dwóch z nich miało marihuanę, a pozostali amfetaminę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci z Kwidzyna zatrzymali cztery osoby, które posiadały narkotyki. Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 17 maja br. ok. godziny 20.00 na ulicy Korczaka w Kwidzynie. Nerwowe zachowanie 29-latka zwróciło uwagę mundurowych, którzy postanowili sprawdzić, co jest powodem jego nietypowej reakcji. W trakcie kontroli osobistej przy mieszkańcu Kwidzyna, policjanci znaleźli zawiniątko z marihuaną.

 

Godzinę później patrolujący ulicę miasta policjanci, zauważyli na ulicy Grudziądzkiej w Kwidzynie nerwowo zachowujących się dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Policjanci podjęli wobec nich interwencję i gdy tylko otworzyli oni drzwi od swojego samochodu, funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. W samochodzie w którym siedział 20 i 17-latek policjanci znaleźli zawiniętą w folię aluminiową marihuanę, wagę elektroniczną oraz młynek służący do rozdrabniania.

Do kolejnego zatrzymania doszło 18 maja br. o godzinie 20.30 na ulicy Mostowej. Funkcjonariusze zauważyli, jak młody mężczyzna na widok policyjnego patrolu wyrzuca jakieś zawiniątko. Okazało się, że 18-latek wyrzucił woreczek strunowy w którym była amfetamina.

Kilka godzin później tego samego dnia na ulicy Południowej funkcjonariusze wylegitymowali 30 – letniego mężczyznę przy którym znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to amfetamina.

We wszystkich przypadkach narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów, a mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności.