Wiadomości

Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku odbywają praktyki w komendzie miejskiej policji

Data publikacji 20.05.2019

Wraz z rozpoczęciem matur na ulicach naszego miasta pojawiło się więcej policyjnych patroli. Jest to wynikiem rozpoczęcia się kolejnej tury praktyk słuchaczy szkoły policji w regionie słupskim. Do wtorku młodzi adepci sztuki policyjnej pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo w naszym regionie.

Policjanci przed ukończeniem kursu podstawowego odbywają praktyki w jednostkach terenowych. Od dwóch tygodni w ramach praktyk zawodowych szkoleni są przez doświadczonych kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W czasie wspólnych służb słuchacze uczestniczą w realizowanych interwencjach, zabezpieczają imprezy masowe oraz ujawniają sprawców przestępstw i wykroczeń.

 

Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy tak ważny etap służby w mundurze. Podczas nauki w szkole młodzi funkcjonariusze zdobywają wiedzę teoretyczną pomocną w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas późniejszych służb w macierzystych jednostkach. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb.

 

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w komisariatach w Słupsku, podczas których patrole otrzymują zadania do realizacji. Słuchacze mają możliwość obserwowania i uczestniczenia w patrolach służb prewencji i dzielnicowych. Podczas praktyk starsi koledzy uczą młodszych służbą kolegów jak prawidłowo należy przeprowadzać różnego rodzaju interwencje. Widok większej ilości policjantów wzbudza zainteresowanie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

  • Policjanci na patrolu
  • Policjanci na patrolu
  • Policjanci na patrolu