Rozmowy Gdańskie – drugi dzień konferencji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Rozmowy Gdańskie – drugi dzień konferencji

Data publikacji 16.05.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski wykładem o 100-leciu Policji otworzył drugi dzień konferencji „XX Rozmów Gdańskich”. "Rozmowy Gdańskie" to konferencja naukowa, na której poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem. W tym roku hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo wewnętrzne. Aktualne wyzwania”.

Nadinsp. Jarosław Rzymkowski wykładem o 100-leciu Policji rozpoczął drugi dzień konferencji „XX Rozmów Gdańskich”. Komendant w swoim wystąpieniu mówił o historii formacji, przedstawił rozwój Policji oraz zobrazował w jaki sposób działa teraz nowoczesna formacja mundurowa jaką jest Polska Policja.

Następnie I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, jako jeden z prelegentów, przedstawił, m.in. gościom z zagranicznych formacji mundurowych, rolę społeczeństwa w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Na zakończenie zaproszeni goście zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, gdzie została przygotowana wystawa o historii Policji.

Przypomnijmy, że "Rozmowy Gdańskie" to konferencja naukowa z dwudziestoletnią tradycją. Corocznie (organizatorzy zamiennie Polska i Niemcy) poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem. W tym roku hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo wewnętrzne. Aktualne wyzwania”.

Organizatorami konferencji są Pomorski Urząd Wojewódzki, Krajowy Urząd Kryminalny Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Partnerami tegorocznej konferencji są Grupa Lotos SA oraz Grupa Energa SA.