Zatrzymana za znieważenie i dyskryminowanie obywateli Ukrainy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymana za znieważenie i dyskryminowanie obywateli Ukrainy

Data publikacji 16.05.2019

Dzięki pracy policjantów z Nowego Portu oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 32-letnia kobieta, która dyskryminowała i znieważała publicznie swoich sąsiadów na tle narodowościowym. Kobieta usłyszy również zarzut zniszczenia mienia, ponieważ uszkodziła samochód i wybiła szybę w mieszkaniu pokrzywdzonych. Policjanci dzisiaj doprowadzą kobietę do prokuratury, w której usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskują o areszt dla 32- latki. Za dyskryminację, znieważanie publiczne na tle narodowościowym grozi 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek dzielnicowi z Nowego Portu zatrzymali 32-letnią kobietę, która na tle narodowościowym znieważała i dyskryminowała swoich sąsiadów. Pokrzywdzeni starali się unikać konfrontacji z nieprzychylną sąsiadką, pomimo tego kobieta ubliżała im na tle narodowościowym, znieważała ich słowami wulgarnymi, groziła, kiedy spotykała ich np. w klatce schodowej czy na wspólnym podwórku. Sąsiedzi nie informowali policjantów wcześniej o sąsiedzkim konflikcie i awanturach wszczynanych przez kobietę. 


Podczas pracy nad tą sprawą policjanci dowiedzieli się również o tym, że agresywna kobieta wybiła szybę w oknie mieszkania, w którym mieszkał jeden z pokrzywdzonych. Ponadto kobieta zniszczyła również samochód, który użytkował jej sąsiad. 32-latka rzucała w auto kamieniami i uszkodziła je, powodując straty o wartości 8 tys. zł.


Dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Nowym Porcie od razu po otrzymaniu informacji o tych zdarzeniach rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania kobiety, która dopuściła się tych przestępstw. We wtorek 32-latka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci i prokuratorzy, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie przeanalizowali zebrany materiał, przesłuchali świadków oraz pokrzywdzonych, zabezpieczone zostały również zapisy z kamer monitoringu.

Dzisiaj 32-latka zostanie doprowadzona przez policjantów do prokuratury. Najprawdopodobniej usłyszy siedem zarzutów, które będą dotyczyły dyskryminowania oraz publicznego znieważania osób z powodu ich przynależności narodowej oraz zniszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o zastosowanie aresztu wobec 32-latki.
 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego