Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o włamanie do plebani. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kiedy uciekali spłoszeni przez księdza. Wczoraj śledczy przedstawili sprawcom zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 2 mężczyzn włamało się do plebani w jednej z miejscowości na terenie gminy Lichnowy. Z informacji przekazanej przez świadka wynikało, że ci mężczyźni wyłamując zamek weszli do garażu i próbowali się dostać do środka plebani.

Włamywacze nie zdążyli nic ukraść, ponieważ uciekli spłoszeni przez księdza, który postanowił sprawdzić źródło hałasów. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów z komisariatu w Nowym Stawie. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pobliskiego terenu niedaleko plebani zauważyli odpowiadających rysopisowi mężczyzn, którzy chcieli się ukryć przed mundurowymi.

Policjanci zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Lichnowy, a świadek rozpoznał ich jako sprawców tego włamania. Obaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu, mundurowi przewieźli ich do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant zamyka kratę od radiowozu.