Wiadomości

Jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych

Data publikacji 15.05.2019

W ramach działań prewencyjnych „Uczę się bezpieczeństwa” kwidzyńskie funkcjonariuszki zaprosiły na zajęcia dla uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej w Janowie i Korzeniewie przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdańsku. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci.

Policjantki z kwidzyńskiej komendy wspólnie z przedstawicielkami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdańsku spotkały się uczniami Szkół Podstawowych w Korzeniewie i Janowie.

Głównym zagadnieniem poruszanym podczas prelekcji była problematyka związana z bezpiecznym i kulturalnym korzystaniem z sieci Internetowej.

Mówiono dzieciom o tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci i jak korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Panie prowadzące zajęcia mówiły uczniom o tym, że Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji ale należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Prowadzące zajęcia zwróciły uwagę nie tylko na niebezpieczeństwa, ale i omówiły sytuacje, w których młodzi internauci mogą narazić się na odpowiedzialność za popełniane czyny karalne.

Uczniowie biorący udział w spotkaniach mogli obejrzeć film edukacyjny jak bezpiecznie korzystać z Internetu, który jest dostępny na stronie https://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/klikam-z-glowa/.

Na zakończenie spotkania dla wszystkich uczniów zostały wręczone dyplomy i nagrody.