Zatrzymani sprawca kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani sprawca kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci z komisariatu w Gdyni Karwniach zatrzymali 16 i 17 latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na innym nieletnim. Zatrzymany 17-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny.

Policjanci z komisariatu w Gdyni Karwinach zatrzymali 16 i 17 - latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na innym nieletnim. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej na terenie boiska szkolnego. Sprawcy podeszli do jednego z chłopców znajdujących się na boisku i zażądali od niego pieniędzy, kiedy nieletni oświadczył, że ich nie posiada zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony próbował odebrać swoją własność lecz sprawcy przewrócili go i uciekli.

Nad sprawą pracowali śledczy i kryminalni z komisariatu w Gdyni Karwinach. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. Do zatrzymania 16 i 17 letnich sprawców przestępstwa doszło kilka dni po jego popełnienia.

Zatrzymani to mieszkańcy Gdyni, 17-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny. Obaj zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego