Wiadomości

Trwa kampania społeczna „Rowerowy maj 2019” - Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 14.05.2019

Z początkiem maja na terenie powiatu nowodworskiego rozpoczęła się VI edycja kampanii społecznej pn. „Rowerowy maj 2019”. Kampania ta, poprzez zabawę popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola oraz do szkoły.

6 maja br. na terenie powiatu nowodworskiego ruszyła kampania społeczna pn. „Rowerowy Maj 2019”. Kampania ta ma na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Poprzez zabawę popularyzuje rower jako środek transportu oraz ma na celu uczyć dobrych nawyków. Pamiętajmy jednak o niektórych zasadach, które obowiązują rowerzystów:

Rowerzysta jest również uczestnikiem ruchu.

Rowerzysta jest zobowiązany do korzystania z drogi dla rowerów.

Kierującemu rowerem zabrania się jazdy obok innego rowerzysty, chyba że nie utrudnia i nie zagraża to bezpieczeństwu w ruchu drogowym

Dziecko do lat 10 kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku!!

Rodzicu pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej!!!

Jeżeli dziecko ma ukończone 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach, ale musi posiadać Kartę Rowerową.

Nie przejeżdżamy na rowerze przez przejście dla pieszych. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, zejść z roweru, rozejrzeć się i dopiero bezpiecznie przeprowadzić rower na drugą stronę jezdni.

Gdy chcemy jechać rowerem – załóżmy kask ochronny.

Pamiętajmy aby nasz rower był sprawny technicznie.

Rodzicu – Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka. Policja apeluje o szczególną ostrożność