Podejrzany o podpalenie zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podejrzany o podpalenie zatrzymany

Data publikacji 10.05.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły. Do przestępstwa doszło na początku maja w powiecie kartuskim. Mężczyzna usłyszał zarzuty i znajduje się pod dozorem policyjnym. Straty wynoszą blisko 100 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kartuskiej policji 4 maja po godz. 21.00 został powiadomiony o pożarze stodoły w Zgorzałem. Mundurowy natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Spaleniu uległa stodoła wykorzystywana do produkcji palet. Straty wstępnie wyceniono na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Nad sprawą od początku pracowali kartuscy kryminalni oraz policjanci z Posterunku Policji w Stężycy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie podejrzanego o podpalenie. Wczoraj policjanci zatrzymali 42-latka, mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, rano został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec podejrzanego  zastosowano dozór policji oraz poręczenie majątkowe.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

  • Policjant prowadzi zatrzymanego