Bezpieczny w sieci - Spotkania z pierwszakami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczny w sieci - Spotkania z pierwszakami

Data publikacji 10.05.2019

Policjantka oraz przedstawicie urzędu komunikacji elektronicznej odwiedzili pierwszoklasistów jednej ze starogardzkich podstawówek. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci”, podczas których omówione zostały zasady odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

W bieżącym tygodniu policjantka oraz przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni przeprowadziły spotkania z pierwszoklasistami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i 8 w Starogardzie Gdańskim. Ta wspólna akcja realizowana była w ramach programu pn. „Bezpieczny w sieci”, który wpisuje się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

W czasie zajęć z uczniami rozmawiano o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w sieci. Przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzegały pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

 

Podczas spotkania uczulano dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślano, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami – to zapewni im bezpieczeństwo. Uczniowie mogli również zobaczyć film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom, opaskę odblaskową oraz drobne upominki.

  • Grupa dzieci wraz z policjantem