Policjanci szkolili się na strzelnicy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci szkolili się na strzelnicy

Data publikacji 09.05.2019

Policjanci z gdyńskiej komendy stale doskonalą swoje umiejętności, wczoraj brali udział w szkoleniu strzeleckim. W trakcie szkolenia każdy z funkcjonariuszy wziął udział w kilku strzelaniach, między innymi statycznym, szybkim, dynamicznym oraz sytuacyjnym. Nad bezpieczeństwem strzelających czuwał instruktor z gdyńskiej komendy.

Wszyscy funkcjonariusze pełniący służbę w Policji na co dzień spotykają się z różnymi sytuacjami. Każdy dzień służby jest inny od poprzedniego. W trakcie służby przeprowadzają szereg czynności, od pracy biurowej do zatrzymywania niebezpiecznych i agresywnych przestępców.

Dlatego też policjanci muszą być przygotowani i wyszkoleni do tego typu działań. W celu podnoszenia swoich kwalifikacji i utrwalania posiadanej już wiedzy z zakresu użytkowania broni służbowej policjanci z gdyńskiej komendy systematycznie biorą udział w szkoleniach strzeleckich. Pomimo, iż strzelnica gdyńskiej jednostki jest obecnie w remoncie, policjanci nie odwiesili broni na wieszak lecz korzystają ze strzelnic innych jednostek i ciągle podnoszą swój poziom wyszkolenia strzeleckiego. Jedno takich szkoleń zostało przeprowadzone wczoraj na strzelnicy w Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci strzelali z broni krótkiej, którą na co dzień wykorzystują w trakcie służby. Każdy z nich wziął udział w kilku strzelaniach, między innymi statycznym, szybkim, dynamicznym i sytuacyjnym. Instruktorzy z gdyńskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem szkolenia oraz podpowiadali, jak oddać strzał w "10".

  • Policjant w trakcie strzelania do tarczy
  • Tarcza strzelecka
  • Policjant patrzy na wyniki strzelania
  • Policjant ładuje magazynek
  • Policjant w trakcie strzelania do tarczy
  • Policjant w trakcie strzelania do tarczy