Policjanci przestrzegali przez zażywaniem narkotyków i dopalaczy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci przestrzegali przez zażywaniem narkotyków i dopalaczy

Data publikacji 08.05.2019

Bytowscy policjanci w ramach kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają” spotkali się z uczniami klas ósmych. Mundurowi przedstawiając prezentację omówili niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy i narkotyków. Policjanci apelowali do uczniów, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś namawia ich do spróbowania takiej substancji i przypominali, że każdy dopalacz i narkotyk to trucizna, której zażycie nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki.

Wczoraj w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci spotkali się z uczniami klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. W trakcie prelekcji policjant zajmujący się profilaktyką przedstawił prezentację multimedialną, na podstawie której informował o niebezpieczeństwie zażywania dopalaczy i narkotyków. Funkcjonariusz przedstawił formy ich występowania, z jakich substancji się składają i w jaki sposób  wpływają na ludzki organizm. Mundurowy uświadamiał, że dla produkujących i sprzedających dopalacze nie liczy się ludzkie życie, a jedynie szybki zysk.

Policjanci apelowali do uczniów, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś namawia ich do zażycia dopalaczy. Należy pamiętać, że dopalacze to trucizna, a jej zażycie nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Dodatkowo nie wiadomo jakie niebezpieczne środki chemiczne znalazły się w dopalaczach co bardzo utrudnia lekarzom pomoc osobom, które je zażyły.

  • policjant mówi do uczniów w klasie