Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Data publikacji 07.05.2019

8 maja na pomorskich drogach spotkamy większą ilość policjantów ruchu drogowego, którzy wezmą udział w działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Przypominamy także, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Coraz lepsze warunki atmosferyczne sprawiają, że na pomorskich drogach pojawiło się więcej rowerzystów oraz pieszych. Policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Mundurowych będzie można spotkać w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych. Funkcjonariuszy spotkamy także w innych miejscach, w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. 

Przypominamy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnym uczestnikami ruchu. W rejonie przejść dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Jest to najczęstsza przyczyna wypadków. Pieszym natomiast przypominamy, że podczas przechodzenia przez jezdnię należy skupić się nad bezpiecznym przejściu na drugą stronę drogi. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych.

  • Zdjęcie poglądowe - logo ruchu drogowego