3 miesiące aresztu dla wandala - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

3 miesiące aresztu dla wandala

Data publikacji 07.05.2019

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 25 – letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak młotkiem wybił szyby w zaparkowanym samochodzie, a drugi pojazd celowo uszkodził wjeżdżając w niego zabranym bez zgody szefa służbowym autem. 25 – latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

W czwartek 2 maja dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który na jednym z parkingów w Miastku niszczy samochody. We wskazany rejon natychmiast skierowany został patrol. Na miejscu policjanci zastali 25 – letniego mężczyznę. Jak się okazało wybił on młotkiem trzy szyby w jednym z zaparkowanych samochodów. Policjanci ustalili także, że mężczyzna bez zgody swojego pracodawcy zabrał służbowy samochód, którym jeżdżąc celowo uderzał w zaparkowanego volkswagena. 25 – latek groził także sąsiadom.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 25 – latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promila alkoholu. Następnego dnia po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przesłuchali zatrzymanego i przedstawili mu zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, zniszczenia mienia, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także gróźb karalnych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec 25 – latka 3 miesiące aresztu.

 

Za przestępstwa, o które podejrzany jest mężczyzna grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  • logo KWP w Gdańsku