Wiadomości

Policjanci wspólnie z motocyklistami przeprowadzili działania profilaktyczne na drodze

Data publikacji 06.05.2019

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z motocyklistami, w sobotę przypominali kierowcom o rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Zatrzymywanym kierowcom wręczane były naklejki Polskiego Ruchu Motocyklowego o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

W sobotę przed południem policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z motocyklistami dwóch klubów Right Riders IPA Poland Region Lębork oraz MotoLegion Lębork prowadzili działania mające na celu przypomnienie innym użytkownikom ruchu o rozpoczętym sezonie motocyklowym. W wyznaczonym punkcie kontrolnym policjanci zatrzymywali kierowców samochodów i wspólnie z motocyklistami wręczali im naklejki o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” promujące ogólnopolska akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego, który to zrzesza również biorących w działaniach motocyklistów z Lęborka. Wśród członków lęborskiego klubu Right Riders IPA Poland jest m.in. wielu policjantów jak również emerytowanych funkcjonariuszy Policji, którzy w sobotnie przedpołudnie brali udział w akcji.

W trakcie działań rozdano kierowcom prawie 200 naklejek, które mają zwracać uwagę kierowców na motocyklistów. Sobotnia akcja policji i motocyklistów spotkała się z dużą akceptacją zatrzymywanych i obdarowywanych kierowców. Tegoroczna edycja jest już kolejną, do której włączają się lęborscy policjanci i z pewnością nie ostatnią. Jak uważają policjanci każda forma przypominania kierowcom o motocyklistach na drodze jest dobra, bo zmniejsza ilość tragicznych zdarzeń na drogach z udziałem użytkowników motocykli.