Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z wąskotorówką - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z wąskotorówką

Data publikacji 06.05.2019

02.05.2019r. w miejscowości Rybina policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym kolejki wąskotorowej z kosiarką spalinową. W wyniku zdarzenia 5 - letnia dziewczynka została przetransportowana helikopterem do szpitala w Gdańsku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz nowodworscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku. Policja przypomina, że od maja zaczyna kursować kolej wąskotorowa. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

W czwartek 02.05.2019r. około godziny 15:00 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rybina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kolejki wąskotorowej. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego. Po przybyciu do m. Rybina funkcjonariusze ustalali świadków zdarzenia, którzy zostali przesłuchani na okoliczność wypadku. Następnie policjanci ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów uczestniczących. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, iż 36 – letni mężczyzna wziął swoją 5 – letnią siostrzenicę na przejażdżkę kosiarką. W pewnym momencie wjechał na tory kolejki wąskotorowej, które przebiegają blisko posesji w wyniku czego doszło do zdarzenia. Uczestnicy byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia 5 – letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Gdańsku. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wyjaśniają przyczyny wypadku. Przypominamy, że od maja rozpoczyna kursować kolej wąskotorowa. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

  • Radiowóz, w tle policjant pracujący na miejscu wypadku drogowego