Wspólna służba policjantów ze strażą rybacką - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wspólna służba policjantów ze strażą rybacką

Data publikacji 02.05.2019

Policjanci w ramach współpracy ze strażą rybacką prowadzili wczoraj działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymowali wędkarzy i sprawdzali dokumenty wymagane do połowu. Pięć osób za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatem karnym. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Wczoraj od rana patrol składający się z policjanta oraz funkcjonariuszy powiatowej straży rybackiej z Wejherowa w ramach współpracy prowadzili działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymowali wędkarzy i sprawdzali dokumenty wymagane do połowu. Kontrolowane były akweny wodne znajdujące się na terenie miejscowości Wejherowo, Bolszewo, Gościcino, Orle, Góra, Zamostne oraz Kniewo i Warszkowo. Głównym założeniem tych działań jest m. in. ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenia profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. Funkcjonariusze kontrolują wówczas poławiaczy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz sposobu jego prowadzenia. Ponadto mundurowi sprawdzają złowione ryby pod kątem legalności połowu oraz wymaganych wymiarów ochronnych.

W trakcie wczorajszych działań na 5 osób nałożono mandaty karne za popełnione wykroczenia naruszające przepisy prawne z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Policja i Straż Rybacka apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

  • policjant ze strażą rybacką w środowisku leśnym
  • policjant ze strażą rybacką w środowisku leśnym
  • policjant ze strażą rybacką w środowisku leśnym
  • policjant ze strażą rybacką w środowisku leśnym