Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend”

Data publikacji 29.04.2019

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał majowy weekend dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków. Oprócz tego, policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach. Działania rozpoczną się 30 kwietnia i będą trwały do 5 maja.

Częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał majowy weekend dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków. Oprócz tego, policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach. Mundurowi, oprócz wzmożonych kontroli, będą także kierować ruchem, aby usprawnić dojazd do miejsc wypoczynku.  Działania rozpoczną się 30 kwietnia i będą trwały do 5 maja.

 

Pogoda przez pierwsze dni działań będzie sprzyjała podróżom. Niestety, właśnie w takich warunkach dochodzi do największej liczby wypadków, które zarazem są najbardziej tragiczne. Nie ulegajmy poczuciu, że skoro pogoda jest dobra, to można pojechać szybciej – to główna przyczyna większości wypadków. Trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany pogody i przyczepności. 

  • policjant bada trzeźwość kierowcy