Wiadomości

POTRĄCENIE PIESZEJ PRZEZ ROWERZYSTĘ – APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DRODZE I STOSOWANIE SIĘ DO PRZEPISÓW!

Data publikacji 29.04.2019

Wczoraj nad ranem policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni nietrzeźwy rowerzysta potrącił 27-latkę, która przewróciła się i doznała obrażeń. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 44-latek usłyszał już zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości i niedostosowania się do znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Dziś zostanie on doprowadzony do prokuratury na czynności procesowe.

Wczoraj, 28 kwietnia, około godz. 4.00 nad ranem trójmiejscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Będący w pobliżu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy jako pierwsi ze służb pojawili się na miejscu, natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej leżącej kobiecie. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 44-letni rowerzysta jadąc ulicą Bohaterów Monte Cassino w stronę mola potrącił pieszą, która przewróciła się i doznała obrażeń. 27-letnią kobietę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Na miejscu mundurowi sprawdzili stan trzeźwości rowerzysty i ustalili, że jest on nietrzeźwy - mężczyzna miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu. W związku ze sprawą 44-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Postępowanie w sprawie wypadku cały czas trwa. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna i szkic, zeznania świadków oraz zapisy monitoringu będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. Wczoraj policjanci przesłuchali również poszkodowaną kobietę. Dziś rano funkcjonariusze na podstawie zebranych dowodów przedstawili 44-latkowi zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowania się do znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Na dziś zaplanowano także czynności w prokuraturze.

 

Apelujemy o rozwagę na drodze! Policjanci przypominają, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji.

  • zatrzymany siedzi obok stojącego policjanta