Ponad 1600 porcji narkotyków nie trafi na rynek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ponad 1600 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 29.04.2019

Gdańscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem ponad 1600 porcji narkotyków, przywłaszczenia oraz ukrywania dokumentów. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających sprawcy usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich areszt. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci z gdańskiej komendy oraz kryminalni z komisariatu na gdańskim Suchaninie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło około godziny 14 na gdańskim Przymorzu. W mieszkaniu i w piwnicy należącej do 37-latka policjanci znaleźli susz roślinny, amfetaminę oraz tabletki ecstasy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 porcji środków odurzających i przekazali je do dalszych badań biegłemu sądowemu. Do drugiego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 16, tym razem kryminalni z komisariatu na Suchaninie po zdobytej informacji zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska, który w domu trzymał środki odurzające. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w szafce prawie 1300 porcji narkotyków. Były to m.in. marihuana, amfetamina, ecstasy, kokaina.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do badań, a znalezione w mieszkaniu mężczyzny wagi elektroniczne, telefony komórkowe i kilka tys. zł. najprawdopodobniej dodatkowo obciążą sprawce. Mężczyzna odpowie także za przywłaszczenie oraz ukrywanie cudzego dokumentu, ponieważ w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli dokumenty tożsamości, które nie należały do niego.

Decyzją sądu mężczyźni dostali 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia

  • zatrzymany z policjantem i narkotyki
  • zatrzymany z policjantem i narkotyki
  • zatrzymany z policjantem i narkotyki
  • zatrzymany z policjantem i narkotyki