ŚMIERTELNY WYPADEK NA K22 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ŚMIERTELNY WYPADEK NA K22

Data publikacji 29.04.2019

W piątek malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło przed południem na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. W zderzeniu motocykla z cysterną śmierć poniósł 75-letni motocyklista, a jego 70-letnia pasażerkę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

W piątek około godziny 11.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo doszło do wypadku drogowego. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci i pozostałe służby ratownicze. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 40-letni kierowca ciężarówki nie zachował ostrożności wyprzedzając motocykl i zahaczył wyprzedzany pojazd. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 75-letni mężczyzna kierujący motocyklem zmarł. Jego 70-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, technik kryminalistyki zebrał ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny. Badanie stanu trzeźwości kierowcy cysterny wykazało, że był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy i zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu.

 

Mundurowi ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku kierując ruchem i wyznaczając objazdy. Teraz śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

  • miejsce wypadku oraz motocykl
  • miejsce wypadku oraz motocykl