Wiadomości

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas meczu Lechia Gdańsk- Legia Warszawa

Data publikacji 29.04.2019

Wczoraj (28.04.2019) gdańscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. Przed spotkaniem funkcjonariusze zatrzymali osiem osób za posiadanie środków odurzających. Zatrzymani najprawdopodobniej usłyszą zarzuty, za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na stadionie w Gdańsku przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policjanci z komendy miejskiej, komisariatów oraz oddziału prewencji Policji. Stróże prawa do tego zabezpieczenia przygotowywali się już od dłuższego czasu. Działania skierowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom, zarówno przed w trakcie, jak i po meczu.


Bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy, w trakcie kilku przeprowadzonych interwencji mundurowi zatrzymali ośmiu mężczyzn posiadających przy sobie środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego w wieku od 21 do 36 lat. Mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Ponadto policjanci w związku z popełnionymi wykroczeniami ukarali mandatami 68 osób. Mandaty zostały nałożone m.in. w związku z piciem alkoholu w miejscu zabronionym, oddawania potrzeb fizjologicznych, używania słów wulgarnych.


W czasie meczu i całego zabezpieczenia imprezy nie odnotowano przypadków zbiorowego zakłócenia porządku policjanci nie byli  zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego.

  • policjanci zabezpieczający mecz piłkarski
  • policjanci zabezpieczający mecz piłkarski
  • policjanci zabezpieczający mecz piłkarski
  • policjanci zabezpieczający mecz piłkarski