Gdyński policjant uczestnikiem międzynarodowego seminarium w Słowenii - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Gdyński policjant uczestnikiem międzynarodowego seminarium w Słowenii

Data publikacji 29.04.2019

Podinsp. Adam Gruźlewski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni reprezentował polska Policję na międzynarodowym seminarium „Fundamental Rights and Police Ethics” organizowanym przez Europejską Agencję Szkolenia Policji CEPOL.

W dniach od 22 do 26 kwietnia br. podinsp. Adam Gruźlewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni reprezentował polską Policję na międzynarodowym kursie „Fundamental Rights and Police Ethics”

organizowanym przez Europejską Agencję Szkolenia Policji CEPOL. W szkoleniu wzięło udział 27 przedstawicieli służb ochrony porządku z 18 krajów Europy. Przedmiotem konferencji były zagadnienia związane z ochroną podstawowych praw opisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz zadań stojących przed organami powołanymi do realizacji tych praw. Cykl wykładów i seminariów otworzył Zastępca Komendanta Głównego Policji Republiki Słowenii. Zajęcia prowadzone były przez wykładowców i praktyków z Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii, Belgii i Słowenii. W ich trakcie uczestnicy dzielili się doświadczeniami i praktykami stosowanymi w poszczególnych krajach oraz wypracowywali wspólne stanowiska w zakresie zadań stojących przed służbami .

 

W lipcu 2019 roku uczestnicy będą kontynuować zajęcia w austriackiej Szkole Policji w Wiedniu.

  • uczestnicy seminarium w pozowanym zdjąciu
  • uczestnicy seminarium w pozowanym zdjąciu