Groźny wypadek na trasie Władysławowo-Chałupy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groźny wypadek na trasie Władysławowo-Chałupy

Data publikacji 25.04.2019

Wczoraj na trasie Władysławowo-Chałupy doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem jadąc od strony Chałup w kierunku Władysławowa na prostym odcinku drogi będąc wyprzedzany przez inny pojazd delikatnie zahamował, aby umożliwić mu bezpieczne zakończenie wyprzedzania. 54-latek zorientował się, że hamulce w jego mercedesie nie działają, zjechał na pobocze uderzając w drzewo, po czym pojazd zapalił się. Kierujący został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wczoraj około godz. 8.00 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Władysławowo-Chałupy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem jadąc od strony Chałup w kierunku Władysławowa na prostym odcinku drogi będąc wyprzedzany przez inny pojazd delikatnie zahamował, aby umożliwić mu bezpieczne zakończenie wyprzedzania. 54-latek zorientował się, że hamulce w jego mercedesie nie działają, zjechał na pobocze uderzając w drzewo, po czym pojazd zapalił się. W wyniku wypadku mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Wejherowie. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

Policjanci apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu samochodu do podróży. Przede wszystkim przed wyjazdem należy zadbać o stan techniczny pojazdu.

  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego
  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego