Kierowca opla uderzył w drzewo, dwie osoby nie żyją - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca opla uderzył w drzewo, dwie osoby nie żyją

Data publikacji 23.04.2019

W sobotę przed popołudniem policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Krzykosy na trasie Bądki – Wandowo, gdzie kierujący oplem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku zginęły dwie osoby. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność.

W sobotę 20 kwietnia br. ok godziny 11.00 kwidzyńscy funkcjonariusze zostali powiadomieni, że pomiędzy miejscowościami Bądki a Wandowo doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratownicze i policjanci.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 27-letni mieszkaniec gminy Gardeja kierujący oplem, najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i na łuku drogi stracił panowanie nad autem a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 27-letni kierowca i 30 - letni pasażer tego pojazdu.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni a także od naszych umiejętności. Kierowco pamiętaj masz tylko jedno życie nie zostawiaj go na drodze i nie odbieraj go innym.

  • Samochód uderzył w drzewo, wrak na zdjęciu
  • sprzątanie po miejscu wypadku, zabezpieczenie miejsca