Policjanci odzyskali części warte 100 tysięcy złotych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci odzyskali części warte 100 tysięcy złotych

Data publikacji 19.04.2019

Kryminalni z powiatu gdańskiego zabezpieczyli w garażu mieszkańca Pruszcza Gdańskiego skradzione części od skuterów wodnych warte 100 tysięcy złotych. Dzięki pracy policjantów odzyskany towar po oględzinach został oddany właścicielce serwisu. Związek z kradzieżą miał 40-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, który został zatrzymany przez policjantów. Sprawa jest rozwojowa.

Do policjantów z Pruszcz Gdańskiego zgłosiła się właścicielka serwisu, której skradziono części i akcesoria do skuterów wodnych. Sprawcy wybijając dziurę w murze dostali się do pomieszczeń magazynowych, skąd ukradli towar o wartości 140 tysięcy złotych.

 

Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej, dokonali oględzin pomieszczeń magazynowych, rozpytali ewentualnych świadków, zgrywali nagrania z pobliskich kamer. W wyniku intensywnej pracy kryminalni odzyskali większość skradzionego towaru. Części do skuterów wodnych przechowywane były w jednym  z garaży zlokalizowanych w Pruszczu Gdańskim.

 

Właścicielka serwisu odbierając odzyskane przedmioty powiedziała, że wycenia ich wartość na 100 tysięcy złotych.

 

Policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego.  Sprawa jest rozwojowa.    

  • Policjant w trakcie oględzin części do skuterów wodnych
  • Policjant prowadzi zatrzymanego