Pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość”

Data publikacji 19.04.2019

17 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość”, których celem było wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W środę, 17 kwietnia w wielu miejscach można było spotkać policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Działania „Trzeźwość” miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 

 

219 mundurowych sprawdziło trzeźwość 10591 kierowców.  Trzech kierujących popełniło przestępstwo, kierując pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 11  jechało po użyciu alkoholu.

 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Już wkrótce starogardzcy mundurowi przeprowadzą kolejne takie akcje.

 

Przed nami świąteczny weekend, w trakcie którego policjanci będą strzec bezpieczeństwa, jednakże żadne wzmożone działania policyjne nie zastąpią rozsądku użytkowników dróg, od których zachowania zależy najwięcej. W związku z tym policjanci apelują do kierowców o trzeźwość za kierownicą i rozwagę, a do pieszych i rowerzystów o większą ostrożność podczas spacerów lub jazdy na rowerze.