Areszt za przemyt narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt za przemyt narkotyków

Data publikacji 17.04.2019

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został zatrzymany 22-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, który przewoził w samochodzie narkotyki. Podczas przeszukania samochodu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 1500 tabletek ecstasy, amfetaminę, marihuanę oraz kokainę. Wczoraj zatrzymany 22-latek w prokuraturze usłyszał zarzut dotyczący przemytu znacznej ilości narkotyków. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wspólne działania policjantów z wydziału narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie doprowadziły do zatrzymania 22-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, który przewoził z Holandii w samochodzie narkotyki. Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego mieli ustalenia, z których wynikało, że w przez powiat tczewski będzie przejeżdżał samochód osobowy, w którym znajdują się znaczne ilości narkotyków. 14 kwietnia br. o po godzinie 19.00 mundurowi na bramkach zjazdowych autostrady w miejscowości Swarożyn zauważyli i zatrzymali do kontroli podejrzewany samochód, którym jechał 22-letni mężczyzna.

 

Podczas przeszukania renault funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia i znaleźli zakazane środki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1500 tabletek ecstasy, ponad 200 gramów amfetaminy, ponad 30 gramów marihuany oraz 5 gramów kokainy. Zatrzymany do sprawy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z tczewskiej komendy w wyniku przeprowadzonych czynności zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 22-letni mieszkaniec powiatu malborskiego został przesłuchany w tczewskiej prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Dzisiaj sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny.

 

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  • zatrzymany z policjantem przy radiowozie
  • zatrzymany z policjantem przy radiowozie