Wiadomości

Ucieczka przed kontrolą drogową, jazda pod wpływem alkoholu i narkotyki w pojeździe

Data publikacji 17.04.2019

Policjanci z Lęborka zatrzymali 22-letnią kobietę, kierującą lancią, która prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości. Na widok policjantów podjęła ucieczkę aby uniknąć kontroli. Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kilka godzin później mundurowi z Lęborka zatrzymali 67-letniego mężczyznę, który kierując motorowerem, również był pod wpływem alkoholu. W kolejnej kontroli drogowych mundurowi ujawnili narkotyki przy pasażerze audi. Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy na Al. Niepodległości w Lęborku postanowili zatrzymać do kontroli lancie. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie kierującej nią kobiety, która w celu uniknięcia kontroli drogowej, nie stosowała się do nadawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych i podjęła próbę ucieczki. W jej trakcie kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Policjanci nie mylili się co do swoich podejrzeń. Przebadana przez nich kierująca lanci miała w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Została zatrzymana i teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin po tej interwencji policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Był również pod wpływem alkoholu,  a alkotest wykazał u niego ponad 1 promil.

Kolejną kontrolę drogową zaparkowanego na poboczu drogi audi policjanci podjęli w związku z nerwowym zachowaniem znajdujących się w pojeździe czterech mężczyzn.  Mundurowi postanowili przeszukać pojazd, w którym przy jednym z pasażerów ujawnili bezbarwną folię z suszem roślinnym. Po przeprowadzonym badaniu na narkotesterze okazało, się, iż substancja ta to marihuana. Została zabezpieczona przez policjantów do dalszych badań, a 21-letni mieszkaniec Lęborka został zatrzymany i usłyszy zarzut za posiadanie środków narkotycznych.

Za posiadanie narkotyków zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • policjant wprowadza do celi zatrzymanego