Policjanci niosą pomoc potrzebującym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci niosą pomoc potrzebującym

Data publikacji 16.04.2019

Wczoraj chojniccy policjanci pomogli kolejnej osobie, która będąc pod znacznym wpływem alkoholu narażona była na wychłodzenie organizmu. Mundurowi po przyjęciu zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali na przystanku autobusowym wyziębionego mężczyznę z którym nie można było nawiązać kontaktu. Dzięki przekazanej informacji stróżom prawa, pomoc przyszła na czas.

Policjanci z powiatu chojnickiego w okresie jesienno-zimowym wielokrotnie interweniowali w związku z osobami nietrzeźwymi, które z powodu stanu upojenia alkoholowego narażone były na wychłodzenie bądź zamarznięcie. Co prawda dni są coraz cieplejsze, jednak nocami często temperatura spada poniżej zera.

 

Wczoraj około godziny 22:00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na przystanku autobusowym, który najprawdopodobniej potrzebuje pomocy medycznej. Dyżurny natychmiast drogą radiową skontaktował się z patrolem, który niezwłocznie pojechał na miejsce, gdzie rzeczywiście zastał 63-letniego charczącego mężczyznę, który jak się okazało był pod znacznym wpływem alkoholu. Zziębniętego 63-latka, który nie mógł utrzymać się o własnych siłach na nogach, z uwagi na panującą niska temperaturę po uprzednim przebadaniu przez lekarza doprowadzili do komendy w celu wytrzeźwienia. Mężczyzna dzięki tej pomocy bezpiecznie i w ciepłym pomieszczeniu spędził noc.

 

Policja przypomina, że alkohol i niskie temperatury panujące w nocy pomimo tego, że za dnia jest ciepło stanowią śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia. Pamiętajmy, że jeżeli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obok kogoś , komu grozi niebezpieczeństwo lub wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon na numer 112, by komuś pomóc, być może nawet uratować życie.

  • radiowóz na sygnale