Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe

Data publikacji 16.04.2019

Policjanci wspólnie z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na terenie Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili akcję „Kamizelki w aucie”. Działania te miały na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz posiadanie elementów odblaskowych.

W piątek na ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim nowodworscy funkcjonariusze podczas przeprowadzania kontroli drogowych rozdawali kierującym kamizelki odblaskowe. Był to wynik działań edukacyjnych, których organizatorem był Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Głównym celem przeprowadzonej akcji było zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Organizatorzy akcji uświadamiali kierujących, że brak prawnego obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej w pojeździe nie oznacza, iż nie warto się w nią wyposażyć. Elementy odblaskowe uchronią nas podczas przymusowego postoju w nocy bądź podczas niesprzyjających warunków pogodowych (mgła, silne opady deszczu). Zakładając kamizelkę odblaskową stajemy się widoczni z odległości 130–150 m. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  • policjant rozmawia z kierującym samochodem
  • Policjant rozmawia z kierującym samochodem