Wiadomości

Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który nie miał uprawnień do kierowania

Data publikacji 16.04.2019

Dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. 44-latek jadąc bmw uderzył w drzewo, kiedy policjant podbiegł by udzielić mu pomocy, wyczuł od kierowcy alkohol. Badanie alko-testem wykazało, że kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sierż. sztab. Michał Miotk dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szemudzie wczoraj po południu wracał do domu po zakończonej służbie, kiedy w miejscowości Donimierz był świadkiem zdarzenia drogowego, w którym kierowca bmw uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój samochód i ruszył kierowcy na pomoc. Okazało się, że 44-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało, natomiast dzielnicowy wyczuł od niego woń alkoholu.

Policjant o zdarzeniu powiadomił mundurowych z Komisariatu Policji w Szemudzie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego, okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania okazało się, że nietrzeźwy kierowca nie ma uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia samochodu. <br><br>

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Dzielnicowy stoi przy radiowozie
  • Samochód, który uderzył w drzewo
  • Samochód, który uderzył w drzewo