Drugi sprawca rozboju na 83-latce trafił w ręce policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Drugi sprawca rozboju na 83-latce trafił w ręce policjantów

Data publikacji 16.04.2019

Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali drugiego ze sprawców napadu na 83-letnią mieszkankę Gdańska. Łupem złodziei padła wówczas torebka z rzeczami osobistymi kobiety. Pierwszy ze sprawców w ręce policjantów trafił następnego dnia po dokonaniu rozboju. Przez kolejne dni trwały poszukiwania drugiego mężczyzny. 42-latek został zatrzymany, prokurator ogłosił mu zarzuty , a sąd aresztował na trzy miesiące. Dlatego, że mężczyzna dopuścił się rozboju w warunkach recydywy grozi mu 18 lat pozbawienia wolności.

3 kwietnia  policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w rejonie dzielnicy Wrzeszcz. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i udzielili pomocy medycznej pokrzywdzonej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Policjanci na miejscu rozpytali świadków zdarzenia oraz ustalili, że sprawca zaatakował 83-letnią kobietę, gdy ta szła chodnikiem. Sprawca popchnął kobietę, prysnął jej w twarz gazem i uciekł z torebką pokrzywdzonej.

Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu. Kryminalni sprawdzili monitoring i szybko ustalili, że sprawca najprawdopodobniej nie działał sam.

Policjanci wytypowali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju i go zatrzymali. 48-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze znaleźli również samochód, który sprawcy wykorzystali do napadu. Śledczy wykonali oględziny samochodu, a technik kryminalistyki zabezpieczył wiele śladów. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty rozboju, a sąd aresztował go na najbliższe kilka miesięcy.

Przez kolejne dni nadal trwały poszukiwania drugiego mężczyzny. Policjanci wiedzieli, że to tylko kwestia czasu, bo zebrali bardzo szczegółowe dane o sprawcy rozboju. Zebrany materiał dowodowy jak i  praca operacyjna funkcjonariuszy wydziału kryminalnego przyniosła pożądane efekty. Kilka dni temu,  nad ranem, mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w rejonie dzielnicy Siedlce. Na widok policjantów 42-latek zaczął uciekać, po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był agresywny, stawiał opór, policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu podczas zatrzymania.

Zatrzymany przez policjantów 42-latek również usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy dlatego grozi mu 18 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

  • policjant prowadzi zatrzymanego sprawcę
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego