Nagrał się w trakcie kradzieży kamery monitoringu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nagrał się w trakcie kradzieży kamery monitoringu

Data publikacji 15.04.2019

Policjanci z Lęborka ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży i zniszczenia kamery monitoringu, umieszczonej na budynku mieszkalnym w Lęborku. Urządzenie nagrywało go w czasie, gdy zdejmował kamerę ze ściany. Wartość skradzionego i zniszczonego mienia to ponad 1000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca br. do Komendy w Lęborku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży kamery monitoringu oraz zniszczenia kolejnej. Urządzenia umieszczone były na jednym z budynków mieszkalnych w Lęborku. Policjanci w związku z tą sprawą przesłuchiwali świadków i zbierali materiał dowodowy którym przede wszystkim był zapis z nagrania monitoringu.

Zniszczył kamerę, kolejną ukradł… a kamera, jak to kamera nagrywała i tak wizerunek 39-latka został zarejestrowany w trakcie kradzieży.   Dzielnicowy z tego rejonu rzucił okiem na nagranie i rozpoznał 39-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych. a następnie usłyszał zarzut kradzieży i zniszczenia mienia. Zgłaszający wycenił straty na ponad 1000 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


 

  • Twarz na nagraniu z monitoringu (blurowana)