Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym- stracili prawo jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym- stracili prawo jazdy

Data publikacji 15.04.2019

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu jadąc przez miejscowości , gdzie w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości. Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego z powiatu chojnickiego czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących prowadzili działania kontrolno-prewencyjne podczas których prawo jazdy, za tego typu wykroczenie straciły dwie osoby.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W miniony weekend na terenie powiatu chojnickiego, dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.  Rekordzistką okazała się 45-letnia kobieta, która jechała z prędkością 131 km/h. Drugi z zatrzymanych kierowców dozwoloną prędkość przekroczył o 65 km/h.  Obydwoje zatrzymani stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Mieszkanka Bydgoszczy odmówiła przyjęcia mandatu, więc w takiej sytuacji zostanie przez policjantów skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Natomiast mieszkaniec Starogardu Gdańskiego  za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz na jego konto trafi również 10 pkt. karnych.

Ponadto podczas takich kontroli policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Chojnic, który nie dosyć, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, to okazało się, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a samochód został odholowany na strzeżony parking.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

  • Policjant w trakcie wypisywania mandatu