Policja na targach pracy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policja na targach pracy

Data publikacji 11.04.2019

10.04.2019r. w AmberExpo przy ul. Żaglowej w Gdańsku odbyły się kolejne Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 2019. Na targach wystawiało się 115 pracodawców z różnych branż. Udzielane były konsultacje ekspertów do spraw zatrudnienia oraz liczne warsztaty tematyczne. Swoje stoisko na targach mieli także pomorscy policjanci.

Na stoisku Policji specjalistka wydziału kadr i szkolenia zapoznawała odwiedzających z ofertą służby policjanta pionu prewencji oraz odpowiadała na liczne pytania przyszłych kandydatów. Porad prewencyjnych udzielali również policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusz laboratorium kryminalistycznego robił chętnym odciski palców i opowiadał o pracy technika kryminalistycznego. Na ekranie laptopa zwiedzający mogli obejrzeć przygotowaną przez zespół prasowy prezentację z zeszłorocznej działalności pomorskiej Policji oraz prezentację policjantki z wydziału prewencji związaną ze 100-leciem powstania Polskiej Policji a także tradycyjnie zapoznać się z zasadami działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją „Moja Komenda”. Z ofertą służby w Policji zainteresowani mogli zapoznać się również na ściance Jobb Wall. Na scenie targów st. asp. Barbara Gawłowicz-Witkiewicz ostrzegała zebranych przed ostatnio częstymi i popularnymi oszustwami metodą „na wnuczka”.

Przez 6 godzin targów stoisko Policji odwiedziło bardzo dużo osób zainteresowanych służbą w Policji bądź innymi działaniami policyjnymi. Miejmy nadzieję, że chociaż część z nich trafi w szeregi naszej formacji.