Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę uszkodzenia pojazdu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę uszkodzenia pojazdu

Data publikacji 10.04.2019

Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 16-letniego sprawcę uszkodzenia pojazdu oraz jego 23-letniego kompana, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Straty wyceniono na 2500 zł. Teraz 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny, a 23-latka funkcjonariusze przewieźli do zakładu karnego.

We wtorek po godzinie 20.00 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o awanturze na ulicy w jednej z miejscowości na terenie nowostawskiej gminy, w trakcie której został uszkodzony samochód. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili, że młody mężczyzna wszczął awanturę z właścicielem forda i uderzając kijem w samochód wybił w nim dwie szyby i uszkodził karoserię.

Pokrzywdzony uciekł tym pojazdem przed napastnikiem i zatrzymał się na pobliskiej stacji. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o to przestępstwo. Sprawcą okazał się 16-latek, który był pod wpływem alkoholu.

W trakcie legitymowania osób przebywających z 16-latkiem mundurowi ustalili, że jego kolega, 23-letni mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego.

Policjanci przesłuchali świadków, sporządzili oględziny i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie od właściciela forda. Pokrzywdzony wycenił straty na 2 500 zł.

Teraz o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.