Wiadomości

Miał sądowy zakaz, wsiadł przy komendzie do samochodu i odjechał - został zatrzymany

Data publikacji 10.04.2019

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak opuścił komendę Policji. Mężczyzna stawił się tam w ramach dozoru policyjnego. Kiedy mężczyzna opuścił komendę, wsiadł do samochodu i odjechał. Fakt ten zauważył oficer dyżurny jednostki, który wiedząc, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, o całej sytuacji powiadomił patrol ruchu drogowego. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiaj około godziny 6:30 oficer dyżurny wejherowskiej komendy policji zauważył, że mężczyzna, który w ramach dozoru policyjnego stawił się w jednostce, po wyjściu wsiadł do samochodu  i odjechał.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że mężczyzna nie miał prawa wsiąść za kierownicę żadnego pojazdu mechanicznego, gdyż miał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do maja 2019 roku.

Dyżurny natychmiast przekazał tą informację patrolowi, który był najbliżej jednostki, 35-latek szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Teraz za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.