Policjanci zabezpieczyli blisko 1300 tabletek ecstasy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli blisko 1300 tabletek ecstasy

Data publikacji 10.04.2019

Dzięki pracy policjantów z wydziału narkotykowego gdańskiej jednostki na rynek nie trafią kolejne narkotyki. Policjanci zabezpieczyli tym razem na terenie Gdańska blisko 1300 tabletek ecstasy i zatrzymali do tej sprawy 28-latka, którego policjanci doprowadzili do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilość środków psychotropowych. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z  Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku  zdobyli informację o tym, że w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu przebywa mężczyzna mający związek z przestępczością narkotykową. Podczas przeszukania mieszkania 28-letniego gdańszczanina, kryminalni zabezpieczyli blisko 1300 sztuk tabletek ecstasy. Mężczyzna tabletki przechowywał w reklamówce ukrytej w szafie w jednym z pokoi. Zabezpieczone środki zostały poddane analizie przez biegłego.

 

Zatrzymany trafił do policyjnej celi i dziś został  doprowadzony przez policjantów do prokuratury, w której  usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilość środków psychotropowych.  W tej chwili policjanci ustalają źródło pochodzenia środków.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.