Wiadomości

Motocyklista potrącił pieszą na chodniku. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 10.04.2019

Policjanci z kwidzyńskiej komendy ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek na trasie Kamionka - Kwidzyn. Kierujący motocyklem na łuku drogi nie dostosował prędkości i wjechał na chodnik, którym szła 17-latka. Kierujący motocyklem oraz piesza trafili do szpitala.

W miniony wtorek kilkanaście minut po godz. 10.00 dyżurny kwidzyńskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku motocyklisty w miejscowości Baldram Mały. Na miejsce wypadku natychmiast pojechali policjanci i powiadomione służby ratownicze. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, a policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem Yamaha na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, którym szła 17-letnia dziewczyna.

W wyniku wypadku piesza oraz kierujący motocyklem z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca motocykla był trzeźwy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym funkcjonariusze z kwidzyńskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla siebie i pieszej. Sprawa została skierowana do Sądu.

W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów policjant może fakultatywnie zatrzymać prawo jazdy.