Wiadomości

Profilaktyka na kinowym ekranie – półfinał konkursu Krótkich Form Filmowych

Data publikacji 10.04.2019

8 kwietnia uczniowie gdyńskich szkół zgłoszeni do IX edycji konkursu Krótkich Form Filmowych zaprezentowali na kinowym ekranie swoje dzieła. Konkurs pod hasłem "Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze - jak się uczymy, jak się bawimy". To już 9 edycja konkursu, który organizują policjanci z gdyńskiej komendy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, wolnego od zagrożeń związanych z zażywaniem szkodliwych środków i stosowaniem agresji wobec rówieśników.

Uczniowie gdyńskich szkół zgłoszeni do IX edycji konkursu Krótkich Form Filmowych zaprezentowali swoje dzieła. W Gdyńskiej Szkole Filmowej odbył się półfinał konkursu profilaktycznego Krótkie Formy Filmowe organizowanego przez gdyńską komendę i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczniowie z gdyńskich szkół rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, do 15 lat i powyżej. Łącznie Jury obejrzało 13 filmów krótkometrażowych na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, poszanowaniem praw autorskich, w szczególności własności intelektualnej lub zjawiska przemocy rówieśniczej.

W bieżącej edycji do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie reprezentujący Gimnazjum Katolickie, V, IX i X Liceum Ogólnokształcące, Szkołę Podstawową nr 12, 23 i 43, Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych, Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Gdyni.

Jury w składzie:

- podinsp. Adma Gruźlewski – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Gdyni,

- Cezary Horewicz - Rzecznik Prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni,

- Sławomir Pultyn – operator, fotograf, reżyser i autor wielu filmów dokumentalnych,

- Jerzy Rados – Zastępca Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej,

- Aleksandra Rusak – kierownik Zespołu ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni,

- Przemysław Lebiedziński – Dyrektor Placówek Specjalistycznych,

- Beata Szadziul – Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. Rodziny,

- Aleksandra Dymowska – Kierownik Działu Profilaktyki OPiT,

nominowało do udziału w finale wszystkie filmy z przedziału wiekowego do 15 lat oraz pięć przygotowanych przez uczniów ze starszej kategorii wiekowej.

Gala finałowa konkursów Małych Form Teatralnych i Krótkich Form Filmowych odbędzie się 24 kwietnia br. w sali widowiskowej Klubu 3 Flotylli im. komandora Bolesława Romanowskiego, ul. Rondo Bitwy pod Oliwą.