Wiadomości

Bytowscy policjanci najlepsi w wojewódzkim etapie konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”

Data publikacji 10.04.2019

Bytowscy policjanci okazali się najlepsi i zwyciężyli z wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”. Etap ten był sprawdzeniem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych policjantów. W czerwcu bytowscy mundurowi w Szkole Policji w Pile będą mieli zaszczyt reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w finale konkursu.

Bytowscy policjanci w dniach 7 – 9 kwietnia br. w Szkole Policji w Słupsku brali udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”. Celem zmagań mundurowych jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy kryminalnych, a także motywowanie ich do doskonalenia i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Regulamin przewidywał udział w konkursie czteroosobowych drużyn.

Eliminacje zorganizowane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i współorganizowane ze Szkołą Policji w Słupsku przebiegały w następujących konkurencjach:

1) najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy garnizonu pomorskiego,

2) najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy garnizonu pomorskiego,

3) najlepszy technik kryminalistyczny garnizonu pomorskiego,

4) najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

Drużyna z bytowskiej komendy okazała się najlepsza w zmaganiach i zajęła 1 miejsce. Dodatkowo indywidualnie w konkurencji „Najlepszy technik kryminalistyczny” zwyciężył asp. Łukasz Burandt, natomiast w zmaganiach policjantów dochodzeniowo – śledczych 2 miejsce zajął asp. Krzysztof Baumgard.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski, jego zastępca kom. Mariusz Grabowski oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego podinsp. Lidia Bentkowska wracającym z konkursu zwycięzcom złożyli gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

Bytowscy policjanci w czerwcu w Szkole Policji w Pile będą mieli zaszczyt reprezentować  Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”.