Wiadomości

Ładunek wybuchowy w Urzędzie Miejskim w Lęborku – działania „Powiat Miasto 2019”

Data publikacji 10.04.2019

Wczoraj przed południem ewakuowano pracowników Urzędu Miejskiego w Lęborku w związku z informacją o podłożeniu tam ładunku wybuchowego. Na miejscu policjanci dbali o to by na ten teren nie dostały się żadne niepowołane osoby, a funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego zabezpieczyli i usunęli z budynku zidentyfikowany bagaż z podejrzaną zawartością.

Te działania były wynikiem ćwiczeń mających na celu sprawdzenie poziomu przygotowania oraz sprawności działania odpowiednich służb w przypadku zaistnienia realnego zagrożenia.

Wczoraj około godziny 11:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu na terenie Urzędu Miejskiego w Lęborku bagażu niewiadomego pochodzenia, w którym może znajdować się ładunek wybuchowy. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe oraz policjanci, którzy po przeprowadzonej ewakuacji osób znajdujących się w urzędzie, zabezpieczyli miejsce, by nie dostały się tam osoby niepowołane. Skierowani do działań funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego sprawdzili wnętrze budynku, ujawniając na korytarzu plecak niewiadomego pochodzenia z podejrzaną zawartością. Mundurowi zabezpieczyli ten bagaż i usunęli go z budynku. Jak się okazało, w plecaku znajdowała się atrapa ładunku wybuchowego.

 

Wczorajsze działania to ćwiczenia zorganizowane przez Urząd Miejski w Lęborku we współpracy z lęborską Policją. Tego rodzaju akcje mają na celu sprawdzenie poziomu przygotowania i sprawności działania odpowiednich służb oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludzi na zarządzanym przez nich terenie w przypadku realnego zagrożenia bombowego.