Brutalnie pobili i okradli 44-latka - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Brutalnie pobili i okradli 44-latka

Data publikacji 09.04.2019

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój oraz odzyskali zrabowany przez napastników telefon komórkowy o wartości 1100 złotych. Sprawcy brutalnie pobili swoją ofiarę zostawiając ją na ulicy. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury sąd zastosował już wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przyszedł 44-latek, mieszkaniec Kościerzyny i powiadomił, że został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie okradziony. Sprawcy zabrali telefon komórkowy o wart. 1100 zł i dokumenty. Kryminalni od razu zajęli się tą sprawą. Przesłuchali świadków i przejrzeli monitoring. Funkcjonariusze wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać tego przestępstwa. W ubiegłym tygodniu zatrzymali 23 i 26-latka, mieszkańców naszego powiatu. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie.

 

Policjanci odzyskali utracony telefon. Sprawcy przyznali się do zarzucanego czynu. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za to, co zrobili, grozi do 12 lat więzienia.