Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 09.04.2019

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży sprzętu i materiału z jednej z firm budowlanych na terenie miasta. Właściciel wycenił straty na ponad 19 tys. złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W piątek policjanci z wydziału kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu i materiałów z terenu jednej z firm budowlanych. Do zdarzenia doszło w nocy 22 marca 2019r. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia, klucze, butle gazowe z palnikami konstrukcje stalowe, linki aluminiowe, oprawy oświetleniowe i przewody elektryczne. Straty wyceniono na ponad 19 tys. złotych. Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę operacyjną ustalili, że za to przestępstwo odpowiada 40-letni mieszkaniec Malborka. W piątek policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu zarzut kradzieży.

 

Mundurowi pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia. Za to przestępstwo 40-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.