Wiadomości

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FORM TEATRALNYCH, LITERACKICH, FILMOWYCH I MALARSKICH „100 LAT POLICJI” – ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE ROZSTRZYGNIĘTE

Data publikacji 09.04.2019

Rozstrzygnęliśmy konkurs ogłoszony z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i wyłoniliśmy finalistów wojewódzkich, którzy będą reprezentować woj. pomorskie na Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” jest jednym z elementów działań promocyjno-edukacyjnych Policji w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej w 2019 r.

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej przez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym.

Konkurs przeznaczony jest dla amatorów i przewiduje cztery kategorie konkursowe:

- sceniczną,
- literacką,
- audiowizualną,
- plastyczną.

Składa się z dwóch etapów: eliminacji - organizowanych na poziomie wojewódzkim oraz finału - organizowanego na poziomie ogólnopolskim.

Uczestnikiem konkursu mogą być:

  • policjanci,
  • pracownicy Policji,
  • rodziny policjantów i pracowników Policji,
  • uczniowie klas mundurowych,
  • członkowie stowarzyszeń związanych z Policją,
  • kółka zainteresowań prowadzone przez policjantów lub pracowników Policji,   kółka zainteresowań, których członkami są: policjanci, pracownicy Policji,
  • rodziny policjantów i pracowników Policji.

W finale ogólnopolskim wezmą udział finaliści etapów wojewódzkich, a zwycięzcy konkursu finałowego zaproszeni będę na centralne obchody Święta Policji, które odbędą się w Warszawie, gdzie zostaną wręczone im nagrody.

W województwie pomorskim laureatami zostali:

Kategoria – konkurs literacki

Tytuł pracy: „Niebieska Glina (dla Kaszy)”

Gatunek artystyczny: wiersz

Autor: asp.sztab. Jarosław Juchniewicz

 

Kategoria – konkurs audiowizualny

Tytuł pracy: „Skok do przeszłości”

Gatunek artystyczny: film

Autor: praca zbiorowa – grupa „raz, dwa, trzy” Dominika Czaja, Hanna Dułak, Paulina Janowska, Kacper Dułak

 

Kategoria – konkurs plastyczny

Tytuł pracy: „6. Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie upamiętniający 100-lecie Policji”

Gatunek artystyczny: graficzny – medal okolicznościowy

Autor: praca zbiorowa – podinsp. Lidia Bentkowska, Stanisław Majkowski

Nie wyłoniono finalisty w kategorii – konkurs sceniczny ponieważ w tej kategorii wpłynęła tylko jedna praca, a zgodnie z regulaminem konkursu, warunkiem rozstrzygnięcia danej kategorii konkursowej na poziomie eliminacji było zgłoszenie/przesłanie co najmniej trzech prac.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, o wręczeniu nagród poinformujemy indywidualnie. Trzymamy kciuki za finał ogólnopolski, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.