Areszt dla 36–latka zatrzymanego na gorącym uczynku kradzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 36–latka zatrzymanego na gorącym uczynku kradzieży

Data publikacji 08.04.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł na terenie jednego ze sklepów. Sprawca na terenie jednego ze sklepów w Tczewie od połowy marca br. ukradł towar warty prawie 5 tys. złotych. Według policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany 36-latek utrzymywał się z tego procederu. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, za co sąd na wniosek śledczych zastosował trzymiesięczny areszt.

3 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży, do których dochodziło od połowy marca na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń mundurowych wynikało, że ten sam sprawca wchodząc na teren placówki handlowej kradł gry na konsolę oraz akcesoria do konsoli. W wyniku tych kradzieży powstały straty na łączną kwotę prawie 5 tys. złotych.

Podczas przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie przez policjanta z wydziału dochodzeniowo-śledczego po raz kolejny na teren sklepu wszedł ten sam sprawca kradzieży, który próbował znowu ukraść 2 gry. Tym razem w wyniku natychmiastowej interwencji obecnego na miejscu funkcjonariusza sprawca kradzieży został zatrzymany na gorącym uczynku. Wezwani na miejsce policjanci z prewencji zatrzymali 36-letniego gdańszczanina, którego przewieźli do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty, a następnie sprzedawał skradziony towar i utrzymywał się z tego procederu.

W piątek prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.